November 30,2023

klucze licencyjne - Komputronik.pl

by Kolbowicz Marek

Czy warto instalować system Windows 11?

Bez wątpienia, system operacyjny Windows 11 professional jest jednym z najbardziej popularnych systemów operacyjnych na świecie. Dzieje się tak nie bez powodu. Wiele osób uznaje, że system Microsoft Windows 11 professional jest doskonały zarówno do użytku osobistego, jak i do zastosowań komercyjnych. Niestety, system Windows 11 professional bardzo często bywa wykorzystywany przez osoby nieuczciwe, które pobierają go z niesprawdzonych, nielegalnych źródeł. Warto natomiast odpowiedzieć na pytanie, czy warto zainstalować Windows 11.

Bez żadnej wątpliwości, odpowiedź na to pytanie, może być tylko jedna – oczywiście, że warto. System Microsoft Windows 11 professional to system, który ma wszechstronne zastosowanie i nadaje się do wielu celów. Korzystając z niego nie tylko osoby, które na co dzień pracują przy komputerze, ale także zagorzali graczy oraz graficy komputerowi. Wszystko dlatego, że system operacyjny Windows 11 professional działa praktycznie w każdych warunkach, na każdym rodzaju sprzętu i uznawany jest powszechnie za niezawodny. Awarie zdarzają się w jego przypadku wyjątkowo rzadko, w tym też trzeba upatrywać przyczyn jego ogromnej popularności. Z racji tego, że system Microsoft Windows 11 professional nie należy jednak do najtańszych, z pewnością warto dokładnie przemyśleć decyzję o jego zakupie.

Stary komputer a nowy system

Warto także zadać sobie pytanie, czy warto zainstalować system Windows 11, jeśli dysponuje się starym sprzętem, który nie osiąga wysokich parametrów. Oczywiście, wydajność systemu w przypadku takiego sprzętu może być nieco niższa, jednak dalej będzie on działał bez żadnego problemu. Dlatego nawet te osoby, których komputery osobiste liczą już dobrych kilka lat, bez żadnych obaw mogą sięgnąć po system operacyjny Windows 11 professional.

Nie bez znaczenia jest również fakt że system przez cały czas posiada wsparcie Microsoftu. Czyli w przypadku jakichkolwiek awarii bądź problemów z działaniem użytkownik może zwrócić się o pomoc i natychmiast ją otrzyma. Wystarczy spojrzeć na opinie zadowolonych klientów, by móc odpowiedzieć sobie na pytanie czy warto zainstalować Windows 11. W internecie nie brakuje opinie użytkowników, którzy twierdzą, że system operacyjny Windows 11 professional to najlepszy system, na jakim pracowali do tej pory.

Podsumowując, system Windows 11 uważany jest za jeden z najlepszych systemów, która obecnie dostępne są na rynku. Dlatego też osoby, które stają przed dylematem wyboru systemu operacyjnego do swojego komputera, nie powinny się wahać przed jego zakupem.

Windows 11 wolny? Zobacz, jak poprawić wydajność systemu Windows 11 — EaseUS

Microsoft wypuścił ostatnio długo oczekiwany system Windows 11, który jest następcą systemu Windows 10. Wciąż jest w fazie testów. Jednak jego program Windows Insider jest już dostępny dla programistów. Chociaż system Windows 11 wprowadza zupełnie nowy projekt wraz z kilkoma ulepszonymi funkcjami, niektórzy użytkownicy doświadczająniskiej wydajności Windows 11po zainstalowaniu.

Ważne jest tutaj, aby wspomnieć, że Windows 11 nie jest jeszcze stabilny, więc być może będziesz musiał poczekać kilka tygodni lub miesięcy, aby w pełni go wykorzystać. Ale na razie pojawiły się nowe problemy w systemie operacyjnym Windows 11. Obejmujepowolne uruchamianie Windows 11, szybkie zużycie baterii, przegrzanie komputera i wiele innych.

Więc jeśli masz również do czynienia z niską wydajnością systemu Windows 11, ten artykuł będzie dla Ciebie pomocny. Chociaż problemy z systemem operacyjnym mogą pozostać w programie Windows Insider, tutaj przedstawimy skuteczne sposoby rozwiązania problemupowolnego uruchamiania Windows 11. Do roboty!

Możliwe przyczyny spowolnienia działania systemu Windows 11

Windows 11 to rzeczywiście główne wydanie systemu operacyjnego Windows opracowanego przez firmę Microsoft. Ale jeśli przeszkadza ciniska wydajność Windows 11 , może stać za tym wiele powodów. Warto tutaj wspomnieć, że nawet jeśli posiadany komputer PC lub laptop obsługuje najnowszą wersję systemu Windows 11, system może nadal wymagać dodatkowego sprzętu lub zasobów w celu zwiększenia wydajności. Oto kilka typowych problemów, które mogą prowadzić doniskiej wydajności Windows 11na twoim PC lub laptopie:

Problemy z dyskiem twardym

Problemy z uruchamianiem zadań startowych w tle

Dysk systemowy z małą ilością miejsca na dysku

Użycie HDD zamiast SSD

Nieaktualny system operacyjny

Nieaktualne sterowniki karty graficznej

Konflikty w programach bezpieczeństwa

Nieprawidłowo zainstalowane lub uszkodzone oprogramowanie Windows

Niewystarczająca pamięć RAM

PC lub laptop o niższej specyfikacji

Skuteczne sposoby na przyspieszenie rozruchu i wydajności systemu Windows 11

Teraz, gdy już wiesz, co może być przyczyną twojegopowolnego uruchamiania Windows 11, ważne jest, abyś wiedział o kilku skutecznych metodach, które mogą pomóc w przyspieszeniu systemu Windows 11. Omówmy więc przewodnik rozwiązywania problemów, aby pozbyć się powolnej wydajności systemu Windows 11. Wszystkie przedstawione poniżej metody mają instrukcje, więc aby osiągnąć skuteczne rezultaty, należy postępować zgodnie z nimi w określonej kolejności.

1. Wyłącz programy startowe

Często testuje się, że kilka niepotrzebnych programów lub aplikacji może skrócić czas ładowania komputera lub laptopa z systemem Windows podczas uruchamiania. Tak więc, aby uciec od problemupowolnego uruchamiania Windows 11, upewnij się, że wszystkie niechciane aplikacje i programy są wyłączone z zakładki Uruchamianie. Oto jak możesz to zrobić:

Krok 1Naciśnij jednocześnie klawisze „Ctrl + Shift + Esc” i otwórz „Menedżera zadań”.

Krok 2:Stuknij kartę „Uruchamianie” i kliknij aplikacje lub usługi, które chcesz wyłączyć.

Krok 3:Na koniec kliknij przycisk „Wyłącz”.

Możesz powtórzyć te same kroki dla wszystkich aplikacji i programów, aby je wyłączyć. Po zakończeniu ich wyłączania uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problempowolnego uruchamiania Windows 11został rozwiązany.

2. Wyłącz szybkie uruchamianie

System operacyjny Windows 11 ma wbudowaną funkcję Włącz szybkie uruchamianie. Możesz go użyć do poprawienia czasu uruchamiania systemu. Jednak często można doświadczyć problemupowonego uruchamiania Windows 11jeśli masz włączoną tę opcję. Dlatego możesz rozważyć wyłączenie opcji szybkiego uruchamiania, aby poprawić wydajność systemu. Aby wyłączyć opcję szybkiego uruchamiania, wykonaj następujące czynności:

Krok 1:Na ikonie wyszukiwania napisz „Panel sterowania” i kliknij go.

Krok 2:Stuknij opcję „Sprzęt i dźwięk” i wybierz „Opcja zasilania”. Alternatywnie, jeśli nie możesz bezpośrednio znaleźć opcji zasilania, wpisz „Opcje zasilania” z paska wyszukiwania Panelu sterowania.

Krok 3:Wybierz opcję „Wybierz, co robi przycisk zasilania”. Jeśli opcja „Włącz szybkie uruchamianie” jest włączona, odznacz to pole, aby ją wyłączyć.

Krok 4:Stuknij opcję „Zapisz zmiany”.

Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy byłeś w stanie naprawićniską wydajność Windows 11.

3. Zaktualizuj sterowniki graficzne

Jeśli chodzi o niską wydajność systemu Windows 11, stary sterownik karty graficznej na komputerze lub laptopie może również prowadzić do problemuniskiej wydajności Windows 11. Aby uniknąć takich problemów, zaleca się aktualizowanie sterownika karty graficznej. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

Krok 1:Naciskając klawisze „Windows + X”, otwórz „Menu szybkiego startu”.

Krok 2:Stuknij opcję „Menedżer urządzeń” i kliknij dwukrotnie opcję „Karty graficzne”.

Krok 3:Kliknij prawym przyciskiem myszy kartę graficzną, którą używasz na swoim komputerze lub laptopie.

Krok 4:Wybierz opcję „Aktualizuj sterownik” i wybierz opcję „Wyszukaj sterowniki automatycznie”.

Krok 5:Jeśli dostępna jest jakakolwiek aktualizacja dla karty graficznej, automatycznie pobierze i zainstaluje zaktualizowaną wersję.

Następnie upewnij się, że uruchomiłeś ponownie komputer, aby zastosować zmiany.

4. Usuń pliki tymczasowe

Jak sama nazwa wskazuje, pliki tymczasowe są tworzone przez system operacyjny Windows w pamięci za każdym razem, gdy wykonywane jest zadanie. Pozwala to komputerowi zachować płynność i szybkość dla użytkowników, gdy próbują ponownie wykonać to samo zadanie. Uszkodzone lub stare pliki tymczasowe mogą prowadzić do problemuniskiej wydajności Windows 11. Aby usunąć pliki tymczasowe z laptopa lub komputera, wykonaj następujące czynności:

Krok 1:Naciskając jednocześnie klawisze „Windows + R”, otwórz okno dialogowe „Uruchom”.

Krok 2:Tutaj wpisz „% temp%” i naciśnij przycisk Enter, aby uzyskać dostęp do „folderu Temp” z dysku C:.

Krok 3:Naciskając klawisze „Ctrl + A”, aby wybrać pliki tymczasowe. Naciśnij klawisz „Usuń”, aby usunąć pliki tymczasowe.

Krok 4:Jeśli pojawi się okno dialogowe, kliknij opcję „Zrób to dla wszystkich bieżących elementów” i naciśnij przycisk „Kontynuuj”.

Notatka:Poczekaj na proces usuwania, a jeśli niektóre pliki tymczasowe nie zostaną usunięte, pomiń te pliki.

Po zakończeniu usuwania plików tymczasowych uruchom ponownie komputer lub laptop, aby sprawdzić, czy problem niskiej wydajności Windows 11jest rozwiązany.

5. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update

Jeśli nadal masz problemy, takie jakwolne uruchamianie Windows 11, możesz rozważyć uruchomienie narzędzia do rozwiązywania problemów z Windows Update, aby sprawdzić, czy coś jest nie tak z aktualizacją, czy nie. Aby uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update, wykonaj poniższe instrukcje:

Krok 1:Naciśnij jednocześnie klawisze „Windows + I”, aby uzyskać dostęp do „Ustawienia systemu Windows”.

Krok 2:Kliknij opcję „Aktualizacja i zabezpieczenia”.

Krok 3:Kliknij opcję „Rozwiązywanie problemów” w prawym okienku, a następnie wybierz opcję „Inne narzędzie do rozwiązywania problemów”.

Krok 4:I kliknij opcję "Uruchom" bezpośrednio przy "Windows Update".

Poczekaj, aż system automatycznie rozpocznie diagnostykę i sprawdź pewne rzeczy na komputerze. Jeśli wystąpi problem, poszukaj jego metody rozwiązywania problemów w Internecie, aby go naprawić.

6. Zwiększ ilość miejsca na dysku C - użyj EaseUS Partition Master „Przydziel miejsce” lub „Zmień rozmiar/przenieś”.

Jeśli żaden z wyżej wymienionych sposobów nie pomógł Ci w rozwiązaniu problemuwolnego uruchamiania Windows 11, a następnie spróbuj zwiększyć ilość miejsca na dysku C. Aby to zrobić, możesz całkowicie polegać na EaseUS Partition Master ponieważ jest to jedno z inteligentnych programów do zarządzania partycjami dysku. Możesz użyć opcji „Przydziel miejsce” lub „Zmień rozmiar / przenieś”, aby zwiększyć miejsce na dysku C.

Oto, czego musisz przestrzegać:

Opcja 1. Rozszerz dysk System C o nieprzydzielone miejsce

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy dysk System C: i wybierz „Zmień rozmiar/przenieś”. 2. Przeciągnij koniec partycji systemowej do nieprzydzielonego miejsca, aby dodać go do dysku C:. I kliknij "OK". 3. Kliknij „Wykonaj operację” i „Zastosuj”, aby wykonać operacje i rozszerzyć dysk C.

Opcja 2. Rozszerz dysk System C bez nieprzydzielonego miejsca

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy dużą partycję z wystarczającą ilością wolnego miejsca na dysku systemowym, wybierz „Przydziel miejsce”. 2. Wybierz dysk systemowy w sekcji Przydziel miejsce od (*) do i przeciągnij koniec dysku System C na nieprzydzielone miejsce. Kliknij „OK”, aby potwierdzić. 3. Kliknij „Wykonaj operację”, wyświetli listę oczekujących operacji i kliknij „Zastosuj”, aby zapisać zmiany i rozszerzyć dysk C.

0:00-0:32 Rozszerz dysk systemowy o nieprzydzielone miejsce; 0:32-1:00 Rozszerz dysk systemowy bez nieprzydzielonego miejsca.

7. Przenieś system Windows 11 na dysk SSD — użyj funkcji „migracja systemu operacyjnego” EaseUS Partition Master.

Jeśliniska wydajność Windows 11utrzymuje się, spróbuj przeprowadzić migrację systemu operacyjnego Windows 11 na dysk SSD. Poprawi wydajność i czas rozruchu komputera. W tym celu możesz użyć funkcji „Migrate OS” narzędzia EaseUS Partition Master. Jest to genialne narzędzie, które ułatwi Ci migrację systemu operacyjnego.

Sprawdź, co musisz zrobić:

Kroki migracji systemu operacyjnego na HDD/SSD:

Krok 1: Uruchom EaseUS Partition Master, wybierz „Migrate OS” z górnego menu.

Krok 2: Wybierz dysk SSD lub HDD jako dysk docelowy i kliknij „Dalej”.

Ostrzeżenie:

Dane i partycje na dysku docelowym zostaną usunięte. Upewnij się, że utworzyłeś wcześniej kopię zapasową ważnych danych.

Krok 3: Wyświetl podgląd układu dysku docelowego. Możesz także kliknąć opcje układu dysku, aby dostosować układ dysku docelowego. Następnie kliknij „Kontynuuj”, aby rozpocząć migrację systemu operacyjnego na nowy dysk.

Notatka:Operacja migracji systemu operacyjnego na dysk SSD lub HDD spowoduje usunięcie i usunięcie istniejących partycji i danych na dysku docelowym, gdy na dysku docelowym nie ma wystarczającej ilości nieprzydzielonego miejsca. Jeśli zapisałeś tam ważne dane, wcześniej wykonaj ich kopię zapasową na zewnętrznym dysku twardym.

8. Wróć do systemu Windows 10 i poczekaj na następną stabilną wersję systemu Windows 11

Wreszcie, jeśli nadal zmagasz się zwolnym uruchamianiem Windows 11problem, wtedy korzystne będzie powrót do poprzedniej wersji systemu operacyjnego Windows.

Microsoft oficjalnie poinformował, że Windows 11 w końcu pojawi się 5 października. To będzie twoja ostatnia deska ratunku i wykonaj ją, wykonaj następujące kroki:

Krok 1.Przejdź do Ustawień, kliknijSystemiPrzywróć.

Krok 2.KliknijWróć do poprzedniej wersji systemu Windows.

Kork 3.Po wyświetleniu monitu sprawdź powody, dla których chcesz odinstalować.

Krok 4.KliknijNie, dziękujęgdy zostaniesz poproszony o sprawdzenie aktualizacji zamiast wycofywania.

Krok 5.Gdy pojawi się okno „Co musisz wiedzieć”, kliknijDalejkontynuować.

Kork 6.KliknijDalejponownie, gdy pojawi się ostrzeżenie o zapamiętaniu hasła z systemu Windows 10. (Zapamiętaj hasło).

Krok 7.KliknijWróć do wcześniejszej wersji.

Po zakończeniu procedury uruchom ponownie komputer lub laptop, aby sprawdzić, czyniska wydajność Windows 11 została rozwiązana, czy też nie.

Podsumowanie

To tyle, jak możesz poprawićwydajność Windows 11. Możesz śmiało wypróbować dowolną z metod wymienionych powyżej, aby poprawić wydajność i czas rozruchu systemu. Jeśli jednak szukasz szybkiej naprawy i skutecznej metody, spróbuj użyć EaseUS Partition Master jako codziennego narzędzia do zarządzania partycjami dysku, aby osiągnąć najlepsze wrażenia użytkownika w systemie Windows 11.

klucze licencyjne - Komputronik.pl

Microsoft Windows jest najpopularniejszym systemem operacyjnym na laptopy i komputery stacjonarne. Najnowszą wersją „okienek” jest obecnie Microsoft Windows 11.

Microsoft Windows 11 – nowy interfejs

Ogromną zaletą i powodem, dla którego większość użytkowników decyduje się właśnie na Microsoft Windows jest jego uniwersalność i prostota instalacji, dzięki której system można używać na laptopach różnych producentów. Następca „dziesiątki” wprowadził wiele zmian w funkcjach systemowych, ale również w samym interfejsie, co czyni go jeszcze wygodniejszym. Jedną z nowości jest przearanżowany pasek zadań. W poprzednich wersjach Windowsa „menu start” widniał zawsze w lewym dolnym rogu. Użytkownicy „jedenastki” znajdą go natomiast w centralnej części paska zadań.

Windows 11, a oszczędność baterii

W Windows 11 zadbano także o oszczędność baterii, co jest szczególnie ważne dla użytkowników laptopów. Microsoft zastosował w „jedenastce” technologię Dynamic Refresh Rate (DRR) odpowiedzialną za płynne zarządzanie częstotliwością odświeżania obrazu w zależności od tego, co robisz na komputerze. Powoduje to zrównoważenie wydajności i zużycia energii.

Aplikacje na Androida w Windows 11

Kolejną funkcją, która wyróżnia Windows 11 od pozostałych wersji jest możliwość uruchamiania aplikacji dedykowanych dla systemu Android. Co ważne, nie pobierzemy ich ze sklepu Google Play. Aby skorzystać z tej funkcji konieczne jest skorzystanie z Amazon Appstore.

Microsoft Windows 11 – dla jakich komputerów?

Czy na każdym komputerze można zaktualizować system do Windows 11? Microsoft podał minimalne wymagania sprzętowe dla „jedenastki”. By najnowszy system działał na Twoim komputerze, konieczny będzie m.in.:

Procesor: 1 GHz lub szybszy, co najmniej dwurdzeniowy

Pamięć RAM: 4GB lub więcej

Miejsce na dysku: 64 GB lub więcej

TPM - Trusted Platform Module (TPM) w wersji 2.0.

Jeżeli Twoje urządzenie nie spełnia tych wymagań, zainstalowanie na nim systemu Windows 11 może okazać się niemożliwe. W takim przypadku konieczne będzie rozważenie zakupu nowego komputera. Jeśli nie masz pewności, czy Twój sprzęt spełnia te wymagania, możesz to sprawdzić u producenta.

  • Kolbowicz Marek
  • November 30,2023

Leave a Reply